fbpx

VALLMO

VALLMO to rodzinna manufaktura mebli personalizowanych oraz oryginalnych elementów wystroju wnętrz. Siła islandzkich gejzerów i delikatność piasku na skandynawskich plażach stały się inspiracją do namingu oraz kompleksowego brandingu marki.

naming / branding / graphic design

Punkt wyjścia do stworzenia nazwy stanowiły dwie konkretne wytyczne: nawiązanie do stylu skandynawskiego, a więc – harmonii, estetyki i piękna form, oraz podkreślenie, że jest to firma rodzinna. Subtelne połączenie tych dwóch wytycznych odnaleźliśmy w norweskim słowie „vallmo”, oznaczającym… „mak”.

Piękne łączenie skrajności, by stworzyć kompozycję wyjątkową, na miarę indywidualnych wymagań klienta, znalazło swoje odbicie w brandingu. Typografia nawiązująca do pojedynczych desek doskonale współgra z kolorami ziemi: chłodną zielenią, bladym błękitem i przygaszoną czerwienią.

Wraz z elementami listownika zaprojektowaliśmy również thank-you-note, które w oczach klienta personalizuje przesyłkę i nadaje jej indywidualny sznyt. Zastosowanie ekologicznych papierów o odpowiednich gramaturach podsumowuje opowieść, jaką snuje VALLMO: to, co najpiękniejsze pochodzi z natury.