fbpx

SECAWO Personel to spółka należąca do Grupy SO, która rekrutuje pracowników tymczasowych, oferując im zatrudnienie na terenie Niemiec.

Naszym zadaniem było wprowadzenie marki na nowy, zagraniczny rynek – Rumunię. Jako główny kanał komunikacji wybraliśmy Facebooka, na którym prowadziliśmy działania organiczne i płatne.

kampanie rekrutacyjne / Lead Ads / copywriting / social media

 01.  Nasi Kandydaci

Grupa odbiorców Secawo to przede wszystkim osoby zainteresowane pracą w sektorze opiekuńczym. Nasze reklamy kierujemy do użytkowników, którzy są związani z szeroko pojętą opieką i posiadają cenne umiejętności oraz doświadczenie (np. pielęgniarki, osoby pracujące niegdyś w opiece zdrowotniej).

Osoby zatrudniane przez Secawo są delegowane do opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Klient ma pewne wymagania, które należy spełnić już na pierwszym etapie rekrutacji. Opiekun pytany jest o swoją dyspozycyjność, doświadczenie, które zdobył podczas opieki nad seniorami oraz o poziom znajomości języka niemieckiego.

 02.  Kampanie Leadowe

Strategia wydatkowania budżetu zakładała stopniowe zwiększanie stawek na poszczególne reklamy w momencie, gdy osiągały one zadowalające wyniki. Już po starcie zaobserwowaliśmy wysoki odzew od Kandydatów – w pierwszym tygodniu kampanii najniższy średni koszt za leada, jaki udało się uzyskać wyniósł 0,96 zł!

Kampania emitowana w Rumunii w pierwszym kwartale regularnie zwiększała swoją efektywność.

W najlepszym miesiącu działalności pozyskaliśmy aż o 100 leadów więcej w stosunku do miesiąca poprzedniego. Dzięki stałym optymalizacjom średnia wartość zgłoszenia w kampanii osiągnęła 0,70 zł.

 03.  Efektywność i efektowność

Nasza kampania dociera miesięcznie do 50 tys. użytkowników. Średnio reklamy wyświetlają się ok. 200 tys. razy i generują 10 tys. kliknięć.

Obecnie Klientowi dostarczamy ponad 20 kontaktów dziennie, co jest zasługą wykorzystywania różnorodnych formatów Facebook Ads.

Ponadto stawiamy na reklamy zasięgowe, powiązane z polubieniem fanpage’a, a to pozwala nam na budowanie szerokiej grupy remarketingowej w Rumunii.

Komunikaty o legalnej pracy, benefitach czy nowych zleceniach dopełniamy wizerunkowymi kreacjami, z którymi odbiorca może się utożsamić.

 04.  Skąd ten sukces?

Wspólnie z Klientem wypracowaliśmy jasne komunikaty oraz zasady wprowadzania usługi na zagraniczny rynek. W codziennej pracy postawiliśmy na transparentność oraz budowanie profesjonalnego wizerunku pracodawcy wśród potencjalnych Kandydatów.

Łącząc siły z wewnętrznym działem Secawo monitorujemy bieżące zapotrzebowanie na leady oraz konkurencję. Graj z nami… o lepsze wyniki dla swojej firmy!